Szkolny Klub Wolontariatu zaprasza wszystkich uczniów do aktywnego włączenia się do akcji Caritasu:

„Tak – pomagam”.

Akcja trwała w naszej szkole w okresach przedświątecznych od 28.02.2023r. do 31.03.2023r.

Akcja polega na zbiórce żywności długoterminowej, która posłuży do przygotowania paczek świątecznych dla najbardziej potrzebujących Seniorów z Parafii św. Stanisława Kostki, plac Matki Teresy 5 w Szczecinie.

Przypomnijmy, że w poprzednich edycjach tej akcji wolontariusze z naszej szkoły zbierali żywność długoterminową na terenie sklepu SPOŁEM.

Zbieramy:

• ryże, kasze, makarony,
  • suszone owoce,
  • płatki (owsiane, żytnie), musli,
  • herbaty, kawy, kakao,
  • sól, cukier,
  • mąka,
  • produkty w puszkach, produkty w słoikach,
  • słodycze twarde (landrynki, bez czekolady),
  • ciastka długoterminowe (kruche).

Produkty w torbie dostarcz do szatni, będzie tam karton z nazwą akcji, „Tak-pomagam”, nie zapomnij o kartce z imieniem, nazwiskiem i klasą, tak aby Pani Małgorzata Michalska mogła wstawić Tobie punkty dodatnie z zachowania.

Opiekun SKW
Julita Kawecka-Typek