W dniu dzisiejszym na terenie boiska szkolnego miało miejsce uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024.

Pani Dyrektor Małgorzata Nermend wraz z prowadzącymi apel przywitała uczniów, a tym samym rozpoczęły się roczne zmagania związane ze zdobywaniem wiedzy i nowych umiejętności, ale też i nowych przyjaźni.

Pamiętajmy jednak, że pierwsze dni września, to nie tylko rozpoczęcie nauki w szkołach, pierwszego września w 1939 roku rozpoczęła się II wojna światowa atakiem hitlerowskich Niemiec na polską placówkę na Westerplatte. Najstraszniejsza wojna w historii Polski i całego świata pochłonęła wiele milionów istnień ludzkich. W tych trudnych czasach polska młodzież nie przerwała nauki…

Podsumowując :

Znów rok szkolny się zaczyna
Wie to każdy chłopak i każda dziewczyna
I wie jeszcze jedno (a w tym sporo racji)
Że gdyby nie szkoła… nie byłoby wakacji.
Wszystkiego najlepszego z okazji rozpoczęcia roku szkolnego, by minął jak najmilej. I jak najszybciej!

A to znaczy szybkich kolejnych wakacji…..