Szkolne Koło Wolontariatu informuje, że nasza szkoła bierze udział w Akcji Charytatywnej XVIII LO „Podaruj Dzieciom Iskierkę Radości – Szczecińskie Szkoły Potrzebującym” – 23 edycja.

Celem akcji jest zaktywizowanie młodzieży szczecińskich szkół do niesienia pomocy najbardziej potrzebującym dzieciom. Efektem tej aktywności będzie zebranie artykułów papierniczych i chemicznych oraz funduszy jako materialnego wparcia najuboższych.

Akcja składa się z trzech etapów:

– INAUGURACJA AKCJI – koncert, licytacje oraz kwesta w Galerii Kaskada 02.12.2023 r. godz. 11.00

– PRZEBIEG AKCJI – działania na terenie placówek wg Iskierkowych Dni

– FINAŁ AKCJI – uroczyste podsumowanie akcji

Podajemy PRZEBIEG AKCJI Iskierkowych Dni w naszej szkole w budynku na ul. E. Plater i ul. Dubois

SŁODKIE DNI – 04.12. – 08.12.23 r. – w tym tygodniu w naszej szkole podczas przerw po 3, 4 i 5 godzinie lekcyjnej odbędzie się KIERMASZ SŁODKOŚCI. Jeśli chcesz wspomóc ten szlachetny cel, możesz przynieść słodkości, ciasta, ciasteczka, słodycze, które sprzedamy. -budynek na ul. E.Plater Przynosząc słodkości (ciasto powinno być już pokrojone) na zaplecze sali 202 do godziny 11.00, nie zapomnij o kartce z imieniem, nazwiskiem i klasą, tak aby Pani Julita Kawecka-Typek mogła wstawić Tobie punkty dodatnie z zachowania. – budynek na ul.Dubois Przynosząc słodkości (ciasto powinno być już pokrojone) do sali 40 do godziny 11.00, nie zapomnij o kartce z imieniem, nazwiskiem i klasą, tak aby Pani Agnieszka Szmuc mogła wstawić Tobie punkty dodatnie z zachowania.

PACHNĄCE DNI – 11.12 – 15.12.23 r. – w tym tygodniu zbieramy środki czystości dla potrzebujących. Zbieramy: produkty do sprzątania domu, odświeżacze, środki do prania, produkty do pielęgnacji ciała. Uwaga! Ze względów sanitarnych zamiast mydełek w kostkach będą zbierane tylko mydła w płynie oraz wkłady do nich tzw. zapasy. -budynek na ul. E.Plater Przynosząc środki czystości na zaplecze sali 202 nie zapomnij o kartce z imieniem, nazwiskiem i klasą, tak aby Pani Julita Kawecka-Typek mogła wstawić Tobie punkty dodatnie z zachowania. – budynek na ul.Dubois Przynosząc środki czystości do sali 40 nie zapomnij o kartce z imieniem, nazwiskiem i klasą, tak aby Pani Agnieszka Szmuc mogła wstawić Tobie punkty dodatnie z zachowania.

KOLOROWE DNI – 18.12 – 21.12.23 r. – w tym tygodniu odbędzie się zbiórka artykułów papierniczych i nie tylko dla potrzebujących uczniów. Zbieramy np. artykuły papiernicze, bloki rysunkowe, zeszyty, długopisy, oraz książeczki, pluszaki, gry planszowe, zabawki dla najmłodszych, itp. Uwaga! Serdecznie prosimy o segregację tych artykułów, aby do potrzebujących trafiały tylko atrakcyjne przedmioty, bez wad, kompletne i czyste. -budynek na ul. E.Plater Przynosząc artykuły na zaplecze sali 202 nie zapomnij o kartce z imieniem, nazwiskiem i klasą, tak aby Pani Julita Kawecka-Typek mogła wstawić Tobie punkty dodatnie z zachowania. – budynek na ul. Dubois Przynosząc artykuły do sali 40 nie zapomnij o kartce z imieniem, nazwiskiem i klasą, tak aby Pani Agnieszka Szmuc mogła wstawić Tobie punkty dodatnie z zachowania.

Informujemy, że wszystkie zebrane środki oraz artykuły trafią do najbardziej potrzebujących o czym poinformujemy po zakończonej akcji.

Opiekun SKW Julita Kawecka-Typek Agnieszka Szmuc