Piłka koszykowa

Poczynając od klasy 4 Szkoły Podstawowej uczennice i uczniowie klas o profilu piłki koszykowej uczestniczą w zajęciach pozwalających im zgłębić zasady gry oraz wyrobić wysokie umiejętności gry w koszykówkę.

Oprócz zajęć treningowych uczniowie biorą udział w rozgrywkach międzyszkolnych, których organizatorem jest Międzyszkolny Ośrodek Sportu w Szczecinie. Ponadto swoje umiejętności sprawdzają w rywalizacji z innymi szkołami w formie gier towarzyskich. Najłatwiejszą formą współzawodnictwa jest praktykowana przez nauczycieli/trenerów rywalizacja między klasowa. Gry takie rozwijają umiejętności zawodników podczas rywalizacji ze starszymi czy też silniejszymi kolegami warunkach meczowych .
Obserwując rywalizację oraz trening młodych adeptów koszykówki najbardziej cieszy rozwój nie tylko sportowy ale również chęć współzawodnictwa .

Dzięki takim zabiegom bardzo często udaje się poprzez zasady panujące w sporcie przekazać wzorce oraz zachowania  panujące w codziennym życiu.