NABÓR DO KLASY ŻEGLARSKIEJ 2021/2022

Jeżeli nie chcesz dłużej patrzeć na wodę tylko z perspektywy brzegu, jeżeli chcesz przeżyć swoje lata szkolne ciekawiej i z przygodami, jeżeli nie boisz się ryzyka w granicach rozsądku, jeżeli chcesz nauczyć się kochać słońce i wiatr – to właśnie do Ciebie adresowane są poniższe słowa.

Co daje żeglarstwo ?
– daje pokorę i otwartość wobec ludzi,
– uczy  współpracy i myślenia o innych,
– uczy myślenia, analizowania i planowania,
– wyrabia samodzielność, odpowiedzialność, umiejętność pracy w zespole, kreatywność, zdrową rywalizację, dokładność, wyobraźnię,
– nabywa się pokory wobec przyrody.

Kiedy zacząć naukę żeglowania?
Warto zacząć szkolenie  jak najwcześniej, wykorzystując  u dzieci wrodzoną umiejętności do naśladowania.

Jak i na czym uczymy żeglarstwa?
W I klasie pływamy na łódkach klasy Optymist, która jest idealna dla najmłodszych. Korzystamy ze sprzętu Centrum Żeglarskiego, gdzie odbywa się nauka (wrzesień , październik, kwiecień, maj, czerwiec – zajęcia na wodzie; listopad, grudzień, styczeń, luty, marzec – zajęcia specjalistyczne: teoria, konkursy , basen).
Pozwalamy  dzieciom się bawić.  Żeglujemy podczas słabego wiatru. Stosując stałą nienachalną asekurację pozwalamy samodzielnie sterować i podejmować decyzje, by dzieci  mogły poczuć dumę z posiadanej umiejętności.

Żeglarstwo to emocjonujący i porządny sport.
Oto powody, dla których  zachęcam do zapisania dziecka do klasy żeglarskiej 😊

Theme: Overlay by Kaira Extra Text
Cape Town, South Africa