1062 LEŚNA SOBOTA PO PUSZCZY WKRZAŃSKIEJ – 2.03.2024r.

Celem spaceru 2 marca była wieża Quistorpa – wieża widokowa na Wzgórzu Arkony w Lasku Arkońskim – wybudowana w latach 1900–1904 a zniszczona w czasie II wojny światowej.

6-kilometrowy Rajd rozpoczęliśmy na Osowie, skąd czerwonym szlakiem „Ścieżkami dzików”, doszliśmy do stadniny koni na Osowie, następnie do Cichego Kącika – schroniska św. Brata Alberta – skąd po krótkim odpoczynku ruszyliśmy w stronę naszego celu czyli wieży Quistorpa. Przy wieży posłuchaliśmy krótkiej historii opowiedzianej przez naszą przewodniczkę panią Elę, po czym ruszyliśmy dalej w stronę Syrenich Stawów. W Zielonej Szkole uczniowie oglądali ustawione tam ciekawe tablice edukacyjne. Po odpoczynku ruszyliśmy w drogę powrotną. Udział w rajdzie wzięło udział 18 osób.