1056 LEŚNA SOBOTA PO PUSZCZY WKRZAŃSKIEJ – 18.11.2023r.

Rajd rozpoczęliśmy na pętli tramwajowej Las Arkoński, Celem naszej wyprawy był pomnik Słonia na Warszewie. Po drodze mijaliśmy polanę Cichy Kącik, następnie budynek dawnego sanatorium, w który obecnie mieści się Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii im. św. Brata Alberta, Osów, stadninę koni Akademickiego Ośrodka Jeździeckiego ZUT po czym dotarliśmy do Warszewa. Przeszliśmy przez park, który został założony w miejscu starego cmentarza. Znajduje się tam lapidarium, gdzie zgromadzono odnalezione historyczne nagrobki dawnych mieszkańców Warszewa. Po dotarciu na skwer ze Słonikiem Warszewskim był czas na krótki odpoczynek i powrót do domu.  W 6,5-kilometrowym rajdzie wzięło udział 16 uczniów szkolnego SKKT.