1046 LEŚNA SOBOTA PO PUSZCZY WKRZAŃSKIEJ – 1.04.2023r.

1 kwietnia pogoda spłatała nam primaaprilisowego psikusa, bo zamiast przyjemnej wiosennej pogody, było mokro i zimno! Nie przestraszyło to jednak 7 uczestników szkolnego SKKT do 8-kilometrowego spaceru od Jeziora Głębokiego do jeziorka w Bartoszewie.

Na trasie mijaliśmy okazałe dęby i buki – pomniki przyrody mające ponad 400 lat (m.in. dęby Stróże, dęby Brytyjczycy, buk Upiór dęby Tata i Mama) a także stadninę koni w Bartoszewie.

1048 LEŚNA SOBOTA PO PUSZCZY WKRZAŃSKIEJ – 29.04.2023r.

Celem rajdu z 29 kwietnia była wieża widokowa nad Wysokim Stawem. Marsz rozpoczęliśmy z ul. Nehringa. Po przejściu ulicami osiedla Bukowo weszliśmy na teren leśny gdzie najpierw zobaczyliśmy pozostałości murów po zabudowaniach osady Stare Bukowo, następnie strumień Grzęziniec oraz Głaz Bukowski (wielki granitowy kamień narzutowy z 1936 roku z wyrytą sentencją z Fryderyka Schillera: „Przyroda jest nieskończenie dzielącym się Bogiem”

Te tereny Doliny Grzęzińca to historyczny Alt Buchholz – przez dziesięciolecia pozbawiony ingerencji człowieka, który stał się siedliskiem wielu chronionych gatunków fauny i flory.

Nagrodą za przejście trasy były wspaniałe widoki z wieży widokowej na Wysoki Staw i okolicę. Przy wieży zrobiliśmy sobie odpoczynek i ruszyliśmy w drogę powrotną. Łącznie tego dnia przeszliśmy 7,5 kilometrów.