W ubiegłym tygodniu w klasach I-III odbył się dzień poświęcony życiu i twórczości Joanny Kulmowej pod hasłem ,,KULMOWA DZIECIOM- DZIECI KULMOWEJ,,. Podczas zajęć świetlicowych dzieci razem z wychowawcami czytały wiersze, tworzyły ilustracje do nich, a także malowały portret autorki. Na lekcjach edukacji wczesnoszkolnej uczniowie rozmawiali o życiu i twórczości poetki oraz prezentowali ciekawostki związane z autorką. Na języku angielskim wybrane wiersze tłumaczone były na język angielski i recytowane, a na religii poruszone zostały kwestie wartości zawartych w wierszach Kulmowej.

Następnego dnia na Uniwersytecie Szczecińskim odbyła się specjalna konferencja poświęcona Joannie Kulmowej. Nasze dzieci recytowały w czasie niej wierszyki w następującym składzie: Zuzia Tarczyńska „Pączki”, Pola i Paweł Gąciarz „Gdybym miał dziesięć rąk”. Wypadły znakomicie co zostało nagrodzone przez publiczność gromkimi brawami.

Dzięki zaangażowaniu wszystkich osób dzień ten na długo zostanie w naszej pamięci.