Finał Archidiecezjalnego Konkursu Biblijnego

W naszej szkole, 30.05.2022r. odbył się finał Archidiecezjalnego Konkursu Biblijnego – „Spotkanie ze św. Mateuszem”. Do konkursu zostali zaproszeni uczniowie szkół podstawowych z klas 4-8. Najpierw w szkołach podstawowych naszej archidiecezji rozstrzygnięto etap szkolny, który wyłonił 27 uczestników etapu diecezjalnego (wojewódzkiego).

Zwycięzcą okazał się uczeń naszej szkoły Mateusz Wrzesiński (kl. VII c), któremu serdecznie gratulujemy.

Celem konkursu jest poznawanie Pana Boga przez Ewangelię, kształtowanie postawy wiary, zachęcanie do życia Ewangelią. W nawiązaniu do tegorocznego Tygodnia Biblijnego, chcemy szczególnie zwrócić uwagę na kształtowanie w sobie ducha solidarności, braterstwa, ofiarności a przede wszystkim ducha pokoju, nawiązując do obecnej sytuacji. Zachęcamy i zapraszamy do udziału w konkursie w przyszłym roku.

Ks. Grzegorz Medoń

Theme: Overlay by Kaira Extra Text
Cape Town, South Africa