Regaty „O szablę ułańską”

26-28 czerwca 2020r. w Osieku odbyły się regaty „O szablę ułańską” (regaty zaliczane do Pucharu Polski PSW). Podczas zawodów, zarówno Szkołę Podstawową nr 11 w Szczecinie oraz Świt Skolwin reprezentowali: Diana Kucher, Kacper Sokołowski, Mikołaj Kopczacki, Filip Paluszewski. Udział w regatach windsurfingowych był podsumowaniem prowadzonych od 11.05. 2020 r. w SP11 zajęć SKS.

Filip  – ciągle się uczy i poznaje uroki windsurfingu w wymiarze sportowym, rekreacyjnym, towarzyskim. Pozostałą trójkę uczniów można zaliczyć do weteranów regatowych klasy raceboard,  potwierdzili to zgarniając wszystkie dostępne pola podium (zdarzyło się to po raz pierwszy w historii). Ich postawa daje nadzieję na przyszłe, świetne wyniki podczas zagranicznych zawodów.

Nauczyciel w-f  w SP11 pan Tomasz Franczak również brał udział w turnieju, zdobywając dla UKS-18 2 miejsce (gratulujemy !!). Osiągnięty wynik w tych prestiżowych regatach można opisać jako „fart” dający wiele powodów do osobistych radości i satysfakcji z aktynie spędzonego wakacyjnego czasu wraz z uczniami i żoną.

Nauczycielka w-f  SP11 pani Monika Franczak (osobiście żona pana Tomka), reprezentująca UKS-18, zdobyła Szablę ułańską w kategorii kobiet (gratulujemy !!!). Nagrodę tą pragnie zdobyć wielu sportowców,  ale tylko nielicznym, ta trudna sztuka się udaje.

W tym „odmiennym” sezonie był to już drugi start naszych uczniów w regatach. Przed nimi jeszcze zgrupowanie nad j. Miedwie, po którym odbędzie się konsultacja startowa przed następnymi regatami (jeszcze nie wiadomo gdzie (dziwny ten sezon) – ale na pewno się odbędą).

Theme: Overlay by Kaira Extra Text
Cape Town, South Africa
Font Resize