Piłka siatkowa

Klasy siatkarskie w Szkole Podstawowej nr 11 stanowią długą i skrzętnie pielęgnowaną tradycję. Pierwsze klasy o tym profilu powstały w roku 1983 i funkcjonują do dnia dzisiejszego.

Obecnie klasy tworzą dziewczęta i chłopcy, które chcą uprawiać tę dyscyplinę sportu niezależnie od predyspozycji wzrostowych i zdolności motorycznych.

Drużyny reprezentują naszą szkołę w rozgrywkach szkolnych organizowanych przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy lub uczestniczą w turniejach na zaproszenie zaprzyjaźnionych szkół szczecińskich.

Szkolenie rozpoczynają dzieci z klas czwartych, bawiąc się piłką i poznając podstawowe elementy techniki w mini siatkówce. Od klasy piątej drużyny reprezentują szkołę w rozgrywkach, rywalizując ze swoimi rocznikami o najwyższe trofea. Spora część dziewcząt po szkole podstawowej kontynuuje karierę w klubach m.in. Chemik Police, Piast Szczecin, UKS 18, UKS Pomorzanki, UKS Błyskawica, kontynuując karierę sportową na szczeblu juniorskim i seniorskim.

Istnieje grupa uczniów, która rozpoczynała karierę w naszej szkole i była powoływana do kadry wojewódzkiej: Aleksandra Długosz, Partycja Suwała, Dawid Grabiński, Aleksandra Augustyniak. Ta ostatnia została wypożyczona z KS Chemik Police do SMS Augusto Kalisz.

Co roku, nasze uczennice walczą o finał Mistrzostw Szczecina, w roku 2020 zakwalifikowały się do ścisłej czwórki najlepszych zespołów siatkarskich.

W tak trudnym czasie jakim jest pandemia, w naszej szkole mamy możliwość spotykania się na sali gimnastycznej w ramach treningów siatkarskich. Oprócz doskonalenia techniki wzmacniamy mięśnie posturalne kształtującą naszą piękną sylwetkę, skoczność,koordynację, szybkość i zwinność. Dużo śmiechu, pozytywnych wygłupów i przede wszystkim spotkanie się z przyjaciółmi powoduje zastrzyk dobrej energii na resztę dnia.Mamy to szczęście uczyć się w SP11.