Klasa żeglarska

Od roku 2011 w Szkole Podstawowej nr 11 im. UNICEF-u w Szczecinie funkcjonowały grupy żeglarskie, które przekształciły się w klasy żeglarskie, które do dnia dzisiejszego cieszą się dużą popularnością.
Gdy tylko pozwala na to pogoda, zajęcia odbywają się na miejskiej przystani Centrum Żeglarskiego lub KS Świtu Skolwin. Przez wiele lat uczniowie SP-11 realizowali zadania żeglarskie takie jak:

• obozy żeglarskie,
  • półkolonie żeglarskie,
  • regaty żeglarskie.

Dzięki dużemu zaangażowaniu opiekunów i instruktorów żeglarskich, nasi uczniowie z powodzenie reprezentowali naszą szkołę podczas zawodów i regat w:

• Myśliborzu,
  • Trzebieży,
  • Nowym Warpnie,
  • Wolinie,
  • Stepnicy,
  • Czaplinku,
  • Złocieńcu,
  • Kołobrzegu,
  • Dźwirzynie,
  • Osieku.

Nasi uczniowie regularnie uczestniczą w różnych formułach i konkurencji w Mistrzostwach Szczecina w żeglarstwie.

Zajęcia w klasach żeglarskich, realizowane są w oparciu o łodzie klasy optymist, kajaki, deski z żaglem, a od roku szkolnego 2019/2020 również konkurencji – SUP (deska z wiosłem).
Co roku planowane są udziały uczniów w Mistrzostwach Polski w windsurfingu zimowym (jeśli pozwalają na to warunki atmosferyczne).
W sezonie letnim odbywają się wyjazdy na regaty do Grudziądza, Osieka, Rewy i w ramach rozwoju i poszerzania zakresu działalności do Berlina. Głównym celem jest udział w organizowanych w Szczecinie Długodystansowych Mistrzostwach Polski w klasie RACEBOARD.

Mikołaj Kopczacki – Długodystansowy Mistrz Polski 2020r.
Kacper Sokołowski – brązowy medalista Długodystansowych Mistrzostw Polski 2020r.
Diana Kucher – Długodystansowa Mistrzyni Polski (juniorek) 2020r.
Długodystansowe Mistrzostwa Polski 2020r.