I Międzynarodowa Edycja V Ogólnopolskiej Akcji „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”

W czwartek (8 października) nasza szkoła włączyła się w akcję promującą czytelnictwo i zachęcającą uczniów klas I-III do spędzania czasu z książką. Wydarzenie odbyło się w ramach trwającego Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Udział polegał na przeprowadzeniu na terenie całej szkoły akcji czytelniczej – czytania w wybranym dniu na każdej przerwie międzylekcyjnej. Jak można zobaczyć na zdjęciach – uczniowie czytali w klasach i w świetlicach. Młodszym czytały nauczycielki, starsi uczniowie czytali samodzielnie. Łącznie w naszej szkole czytało 267 osób.