„Festiwal Duetów On i Ona lub Ona i Ona VII oraz Solistów VI”

Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 11 w Szczecinie p. Małgorzata Nermend serdecznie zaprasza uczniów szkół podstawowych klas 4 – 8 do wzięcia udziału w konkursie:

„Festiwal Duetów On i Ona lub Ona i Ona VII oraz Solistów VI”.
(konkurs zostanie przeprowadzony zdalnie)

Celem konkursu jest popularyzacja umiejętności wokalnych, promowanie młodych talentów, oraz alternatywnych form spędzania wolnego czasu, rozwijanie zainteresowań uczniów oraz aktywizacja, zawiązywanie i utrzymywanie więzi międzyszkolnych. Tematyka konkursu jest dowolna, treści, piosenek polskich i zagranicznych powinny być, wykonywane w duecie, solo lub w chórku.

Zgłoszenia:

• Uczestników prosimy o zgłaszanie się do dnia 23 maja 2021r. na adres mailowy: konkurs@sp11.szczecin.pl
  • W treści zgłoszenia proszę podać: imię i nazwisko uczestnika, adres e-mail, numer telefonu do kontaktu z uczestnikiem, dane szkoły z której jest uczestnik, dane opiekuna.
  • W załączniku listu proszę dodać przygotowaną wizualną, nagraną prezentację wokalną (lub link do zamieszczonego w internecie nagrania).
  • W załączniku proszę dodać wypełniony, podpisany dokument (zdjęciem, skanem) – załącznik nr 1 – zgoda na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby konkursu (w tym wizerunku).

Uczestnikiem konkursu zostaje się po spełnieniu wszystkich powyższych elementów.

Informacje ogólne:

• Uczestnikiem konkursu może być każdy uczeń, duet lub chórek do max 6 osób.
  • Uczestnicy zobowiązani są przygotować, nie dłuższą niż 5 minut, prezentację wokalną, do podkładu muzycznego – bez słów nawet w refrenie lub a cappella (wykonania, w których będą głosy nagrane, a nie zaśpiewane przez uczestnika, nie będą brane pod uwagę przy ocenie).
  • Występ nie może zawierać treści dyskryminujących lub wulgarnych.
  • Podczas występu uczeń nie może być ubrany prowokacyjnie.
  • Przesłane materiały wideo, zdjęcia będą wykorzystane wyłącznie na potrzeby niniejszego konkursu i nie będą publikowane przez organizatora konkursu na ogólnie dostępnych portalach internetowych.

Jury konkursowe, powołane przez Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 w skład, którego wchodzą p. Julita Kawecka-Typek – nauczyciel odpowiedzialny za konkurs, p. Jerzy Jagodziński – muzyka, p. Iwona Łukaszewicz – język angielski, reżyser teatru amatorskiego, pedagog szkolny – p. Elżbieta Błaszczyk-Kubielska. Jury ocenia każdego uczestnika indywidualnie, a ocenie podlegają:

• umiejętności wokalne (obycie sceniczne, choreografia, ubiór, technika, precyzja, muzykalność, kreatywność, osobowość, oryginalność)  – skala ocen 0-5 pkt,
  • pozytywne przesłanie (treść nieprzygnębiająca) – skala ocen 0-5 pkt,
  • piosenka polska lub w języku mało popularnym (poprawność językowa) – skala ocen 0-5 pkt! piosenki w języku polskim oraz śpiewane w językach mniej popularnych np. po francusku, włosku itd są najwyżej punktowane,
  • autorski tekst – skala ocen 0-5 pkt,
  • własny akompaniament – skala ocen 0-5 pkt.

Wśród nadesłanych zgłoszeń Jury wybierze: I, II, III miejsce oraz przyzna wyróżnienie, osoby nagrodzone otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe.

Pozostałe ustalenia :

• Komisja  zastrzega sobie prawa innego podziału nagród i wyłonienia laureatów.
  • O wyniku decyduje największa liczba punktów zgromadzona przez uczestnika.
  • Niniejszy regulamin jest jedynym dokumentem określającym zasady konkursu.
  • Decyzja Jury jest ostateczna i nie podlega odwołaniu.
  • Organizator Konkursu zastrzega sobie prawo do wprowadzenia zmian w regulaminie, o czym uczestnicy zostaną poinformowani w formie pisemnej.
  • Dodatkowe informacje można uzyskać bezpośrednio u Pani Julity Kaweckiej-Typek, tel: 733-009-353

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 28 maja 2021r. o godzinie 1100 w Szkole Podstawowej Nr 11 im. UNICEF-u w Szczecinie. Tego samego dnia wyniki konkursu zostaną umieszczone na stronie szkoły.

Załączniki do regulaminu konkursu:

Załącznik nr 1 –  zgoda na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby konkursu (w tym wizerunku).